Curated and Reviewed by
Lesson Planet
Compare the cost of four common food items at the grocery store! The value of these objects is represented in British pounds, but you could cross this off if it's too confusing for your elementary learners.
3 Views
0 Downloads
Additional Tags
Resource Details
Start Your Free Trial
Save time and discover engaging curriculum for your classroom. Reviewed and rated by trusted, credentialed teachers.